فایل پایان نامه روانشناسی و

.
تجزیه و تحلیل داده ها
در این بخش پس از ارائه آمار توصیفی و جدول ضرایب همبستگی، نتایج آزمون فرضیات پژوهش که با بهره گرفتن از دادهای ترکیبی حاصل شده است، به صورت جداگانه مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.
آمار توصیفی
آمار توصیفی به محاسبه پارامترهای جامعه می پردازد و شامل شاخص های مرکزی و پراکندگی جامعه و … می باشد. هنگامی که توده‌ای از اطلاعات کمی ‌برای تحقیق گردآوری می ‌شود، ابتدا سازمان بندی و خلاصه کردن آن ها به طریقی که به صورت معنی داری قابل درک و ارتباط باشند، ضروری است. روش های آمار توصیفی به همین منظور بکار برده می ‌شوند. غالبا مفیدترین و در عین حال اولین قدم در سازمان داده ‌ها مرتب کردن داده‌ ها بر اساس یک ملاک منطقی است و سپس استخراج شاخص ‌های مرکزی و پراکندگی و در صورت لزوم محاسبه همبستگی میان دو دسته اطلاعات و استفاده از تحلیل ‌های پیشرفته تر نظیر رگرسیون و پیش بینی می ‌باشد. در یک جمع بندی با استفاده مناسب از روش های آمار توصیفی می ‌توان دقیقا ویژگی های یک دسته از اطلاعات را بیان کرد. آمار توصیفی همیشه برای تعیین و بیان ویژگی های اطلاعات پژوهش ‌ها بکار برده می ‌شوند.
در محاسبات آماری لازم است که ویژگی ها و موقعیت کلی داده‌ ها تعیین شود. برای این منظور شاخص های مرکزی محاسبه می ‌شوند. شاخص های مرکزی در سه نوع نما ، میانه و میانگین هستند که هر یک کاربرد خاص خود را دارا می ‌باشند.
شاخص های پراکندگی ، میزان پراکندگی یا تغییراتی را که در بین داده‌های یک توزیع (نتایج تحقیق) وجود دارد، نشان می‌ دهند. دامنه تغییرات، انحراف چارکی، واریانسو انحراف استاندارد شاخص هایی هستند که به همین منظور در تحقیقات مورد استفاده قرار می ‌گیرند.
در جدول 4-1 آمار توصیفی متغیرهای پژوهش شامل میانگین، انحراف معیار، کمینه و بیشینه آورده شده است:
جدول( 4_1) آمار توصیفی متغیرهای پژوهش
سرمایه گذاری خارجی
سرمایه گذاری داخلی
تورم
نرخ بهره جهانی
میانگین
0.429731

 

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوند.

برای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  77u.ir  مراجعه نمایید

رشته روانشناسی و علوم تربیتی همه موضوعات و گرایش ها :روانشناسی بالینی ، تربیتی ، صنعتی سازمانی ،آموزش‌ و پرورش‌، کودکاناستثنائی‌،روانسنجی، تکنولوژی آموزشی ، مدیریت آموزشی ، برنامه ریزی درسی ، زیست روانشناسی ، روانشناسی رشد

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

147.6226
15.86479
2.20042
میانه
0.023054
51.37028
13.66846
2.447814
ماکزیمم
3.419979
1026.016
28.28166
3.298809

مینیمم
0
0
4.698314

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *