چگونه سفری ارزان به ارمنستان داشته باشیم؟

سایت تفریحی پویه

ارمنستان از جمله مقاصد گردشگری محبوب در میان ایرانیان است و هرساله این کشور پذیرای هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان می‌باشد. ارمنستان جاذبه‌های گردشگری متعدد و کلیساهای باستانی زیادی را در دل خود گنجانده است که گردشگران تور ارمنستان را شگفت‌زده می‌کند. یکی از دلایلی که محبوبیت سفر به ارمنستان را در بین ایرانیان دوچندان کرده است فرهنگ نزدیک هردو کشور می‌باشد، مردم این کشور همانند مردم کشور خودمان بسیار مهمان‌نواز هستند. شایان ذکر است که براساس توافقاتی که سال 1395 بین ایران و ارمنستان به امضا رسید، شهروندان هر دو کشور می‌توانند تا 90 روز در کشورهای مقصد بمانند و از زیبایی‌های آن لذت ببرند. اما یکی از دغدغه‌های اصلی مسافران کاهش هزینه‌های سفر به ارمنستان می‌باشد. چگونه سفری ارزان به ارمنستان داشته باشیم؟

 

تور لحظه آخری اخذ نمایید

اگر تمایل دارید که از هواپیما به‌جای خودروی شخصی استفاده کنید، بهتر برای ارزان‌تر شدن هزینه‌های سفر خود تور لحظه آخری بگیرید. بدون شک بهترین تورهای ایروان آن‌هایی هستند که شما را راضی می‌کنند و در این مورد بهتر است که علایق خود را در مورد هتل، امکانات درخواستی، مدت زمان و قیمت تور ایروان، با کارشناسان آژانس مسافرتی سالیان سفر در میان بگذارید. تور لحظه آخری ارمنستان جزو تورهای بسیار بسیار ارزان است و نزدیکی مسیر هم بر این ارزانی دامن می‌زند. هتل های تور ایروان هم ارزان‌تر از سایر شهرهای توریستی اطراف ایران هستند و این تور از این جهت، تنوع وحشتناکی در قیمت‌ها بوجود آورده است.

 

به‌صورت شخصی سفر کنید

یکی از امکاناتی که برای سفر به ارمنستان برای ایرانیان فراهم شده این است که افراد می‌توانند با ماشین شخصی خود به این کشور سفر کنند. سفر با خودوری شخصی هزینه‌هایتان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و تنها سرویس ماشین‌تان، بنزین و در طول راه و عوارض‌های جاده‌ای متقبل هزینه خواهید شد. توصیه می‌شود اگر قصد سفر به ارمنستان را با خودروی شخصی دارید باتوجه به این‌که بنزین در ارمنستان گران است بهتر است که ماشینتان را در لب مرز در مکانی مناسب پارک کنید و هرجا که بخواهید ماشین سواری بگیرید و یا حتی کرایه کنید.

 

از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید

در گذشته بخش اصلی وسایل حمل‌ونقل ارمنستان از روسیه خریداری می‌شد که به دلیل فرسودگی امروزه از کشورهای اوکراین و چین خریداری می‌شود. سریع‌ترین نوع حمل‌ونقل در ایروان از طریق مترو می‌باشد که هزینه‌ی پایین‌تری را نسبت به دیگر وسایل دیگر حمل‌ونقل دارد و شاید بهترین راه برای فرار از شلوغی و ترافیک شهری است. متروی ایروان دارا یدو خط وهرکدام شامل ۱۰ ایستگاه می‌باشند که از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۱ شب مشغول به‌کار هستند. مارشروتکا نام مینی‌بوس در ایروان است. بیش از ۱۰۰ مینی‌بوس برای مسیرهای درون شهری برای افراد در نظر گرفته شده است که کرایه‌ی آن در حدود ۱۰۰ درام است. مینی‌بوس ایروان بسیار شلوغ است، از این جهت خیلی مورد استقبال گردشگران تور ایروان نمی‌گیرد. مینی‌بوس در ایروان علاوه بر مسیرهای درون شهری برای مسیرهای برون شهری نیز به‌کارگرفته می‌شوند.

 

در هاستل‌ها اقامت داشته باشید

یکی از نکاتی که می‌تواند در کاهش هزینه‌های شما در سفر به ارمنستان نقش داشته باشید، اقامت در هاستل‌ها به‌جای هتل‌های مجلل می‌باشد. قیمت هاستل‌ها معمولاً از شبی 1500 درام آغاز می‌شود و نسبت به خدماتی که ارائه می‌شود، قیمت آن کمی بالاتر می‌رود اما بازهم مناسب هستند. از جمله هاستل‌های خوب می‌توان به Element Hostel، Hostel Bivouac و Bridge Hostel Yerevan اشاره کرد که امکانات خوبی را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

 

از سیم‌کارت ارمنی استفاده کنید

یکی از نکاتی که می‌تواند در کاهش هزینه‌های سفر شما تاثیرگذار باشد، استفاده از سیم‌کارت گردشگری ارمنی است و دیگر نیازی به استفاده از رومینگ موبایل ندارید. بسیاری از تورهای ارمنستان این سیم‌کارت‌ها را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.