آموزش تغییر دامنه و آدرس بدون افت رتبه گوگل + ویدئو

https://seorooz.net/wp-content/uploads/2018/09/change-address-mohsen-tavoosi-seo.mp4

 

این آموزش، تا این لحظه، از نظر محتوا، و درازا و مدت ویدیو ، رکورد دار کل آموزشای سئو روز هست(بجز ) و موضوع ریدایرکت و تغییر دامنه تعداد زیادی کامنت و سوال رو به خودش اختصاص میده که شاید رتبه یه در بین سوالات عادی رو داره که توی کامنتا و ایمیل و مشاوره ها، از ما پرسیده می شد.

 

فهرست ویدئویی آموزش:

واسه مشاهده فهرست ویدئویی و امکان پرش به قسمت مورد نظر در ویدیو، از راه این آموزش، دست به کار شین.

فهرست آموزش متنی.واسه پرش به قسمت مورد نظر در همین صفحه، عنوان اون کلیک کنین:

 • – چه مواردی رو توی این آموزش یاد می گیریم؟
 • – نکته های مهم قبل از ریدایرکت و تغییر دامنه و نشانی سایت
 • – آموزش انتقال سایت در حالتی که دامنه مبدأ و مقصد، لینکای داخلی و URL های برابری دارن
 • – آموزش انتقال سایت در حالتی که دامنه مبدأ و مقصد، URL های برابری ندارن و متفاوت هستن
 • – آموزش انتقال سایت در حالتی که محتوای صفحات دامنه مبدأ و مقصد،دقیقا برابر نیستن.
 • – آموزش انتقال سایت در حالتی که کلا موضوع و محتوای صفحات، با هم متفاوت هستن.
 • – آموزش انتقال سایت واسه سایتایی که مرتب دامنشون تغییر می کنه.
 • – آموزش انتقال سایت از http به https
 • – آموزش تنظیم گوگل سرچ کنسول واسه انتقال دامنه و نکته ها و مشکلات عادی در رابطه

 

در این آموزش یاد می گیرین که چیجوری بدون افت رتبه کلمات کلیدیتون در گوگل :

 • دامنه رو از ir به com یا هر پسوند دیگه ای تغییر بدین.
 • – از http به https یا برعکس مهاجرت کنین.
 • – سایتی که سیستم مدیریت محتوا و نوع سرورش و ساختار URL هاش با سایت جدید، متفاوت هست رو منتقل کنین.
 • – سایتای وردپرسی و کلا PHP Base و سایتای ویندوزی تحت ASP.NET رو منتقل کنین.
 • – با هر پنل هاستی مثل سی پنل، دایرکت ادمین، , سایت پنل یا سرور اختصاصی ویندوزی یا لینوکسی، کار تغییر نشانی و دامنه رو انجام بدین.
 • – چیجوری به صورت دسته جمعی، همه آدرسا یا بخشی از آدرسا رو به نشانی جدید منتقل کنین.به خصوص واسه مواردی که ساختار URL سایت قدیم و جدید، متفاوت هست.
 • – چه اشتباهایی رو نکنین که باعث از بین رفتن غیر قابل برگشت رتبه هاتون بشه.
 • – چه کارایی رو بکنین که سریعتر، در گوگل، نشانی عوض شه.

 

ما تقریبابرای بیش از ۳۰۰ سایت، تغییر دامنه انجام دادیم.از سایتای اختصاصی ASP.NET بگیرین تا سایتای اختصاصی PHP و سیستمای مدیریت محتوای عادی مثل وردپرس.از سایتایی که موقع تغییر دامنه، سیستم مدیریت محتوا و URL های صفحاتشون و نوع سرورشون(ویندوزی به لینوکسی و برعکس) تغییر کرده بگیرین تا سایتای چند هزار صفحه ای و چند میلیون ایندکسی.سایتای پنالتی شده و ریدایرکتای زنجیره ای که توی این آموزش، تموم تجربیات ما به شما منتقل میشه.واسه با خبر شدن از آموزشای جدید، شبکه های اجتماعی سئوروز رو دنبال کنین و  و رو دنبال کنین.

و تا جای ممکن این آموزش رو منتشر کنین.چون خیلی از وب مسترا، به خاطر چند اشتباه کوچیک موقع تغییر دامنه و ساختار نشانی دهی یا موقع انتقال از http به https و یا موقع تغییر سیستم مدیریت محتوا یا نوع سرور و برنامه نویسی سایتشون، زحمات چند سالشون هدر میره و رتبشون رو واسه همیشه از دست میدن.

نکته های مهم  قبل از تغییر دامنه و کلا ریدایرکت:

۱- در آخر کار بعد از انجام تنظیمات و ریدایرکتا، تست کنین و مطمئن بشین که همه صفحات دامنه مبدأ به نشانی مشابه خودشون توی دامنه مقصد ریدایرکت شدن.

اگه همه صفحات مبدا، به صفحه اول دامنه مقصد، ریدایرکت بشن، با عرض تاسف باید بگم، با رتبه دامنه قبلیتون باید خداحافظی کنین.

۲- تغییر ادرس بک لینکا باعث پنالتی شدن میشه.

هیچ وقت، بک لینک هاتون رو بعد از انتقال دامنه، به دامنه جدید تغییر ندید.اگه بک لینک خریدین، یا به هر شکلی بک لینکایی دارین، که توسط خود کاربران به صورت طبیعی لینک نشده، بعد از تغییر دامنه، نشانی و عنوان بک لینکا رو تغییر ندید.این کار Over Optimization هست و گوگل اگه قبلا متوجه طبیعی نبودن لینکاتون نشده بود، اینبار راحت تر متوجه میشه.چون لینک طبیعی در حالت عادی، قابل کنترل نیس و تغییر نمی کنه.با احتمال خیلی کم پیش میاد که بک لینکای طبیعی بروزرسانی بشن و صاحب سایت،در حالت عادی، کنترلی روی بک لینک هاش نداره.چون لینکا کسب شدن.نه اینکه توسط خودش ایجاد شده باشن.این یکی از نکته های مهمی هست که نه فقط موقع انتقال سایت، بلکه همیشه باید یادتون باشه که توی آموزش لینک بیلدینگ(seorooz.net/package) ، مفصلا به تموم این نکته ها و تکنیکای در رابطه پرداختیم.

پس اگه اینکار رو انجام بدین، و حتی برابر با اصولی که در این آموزش گفته شده، عمل کنین، تیشه بر ریشه سایت خود زدید.و اگه هم اتفاقی نیفته، خودتونو در خطر بیشتری قرار دادین.اینجا هم یکی از نکته های سئوست.سوالی ممکنه براتون پشی بیاد و اینه که چون دامنه رو تغییر میدیم، اثر بک لینک هامون از بین میره.پس چیکار باید کرد؟ در جواب باید بگم خیر! وقتی به درستی ریدایرکت و عملیات انتقال دامنه انجام بشه، اعتبار همه بک لینکا، به دامنه جدید و صفحات داخلیش منتقل میشه.

۳-Rebrand با تغییر نشانی متفاوت هست.

دامنه شما بخشی از برند شماس.برند قبلیتون باید حفظ بشه.ReBrand با Redirect و تغییر دامنه متفاوت هست.اگه نشانی دامنه رو تغییر میدید، باید به شکلی، از برند قبلی خودتون استفاده کنین.مثلا، برند ما، سئوروز هست و دامنه ما seorooz.net .اگه ما دامنه رو به seo-optimization تغییر بدیم، باید بازم در عناوین و متا دسکریپشن طوری به موتور جستجو و کاربران بفهمونیم که این دامنه همون “سئوروز” هست. و اگه برند ما به کلی تغییر کرده و شده، X ، باید هم X و هم “سئوروز” رو در سایت تکراری به کار ببریم و سایت در فریاد این باشه که X همون سئوروز قبلی هست.در این حال اگه برندی انتخاب کنین که نزدیک به برند سایت دیگه ای باشه یا اصلا اسم خاص نباشه و یجور کلید واژه باشه، کار سخت و در خیلی از مواقع محالی هست که بتونید برند جدید خودتونو جا بندازین.

در وقتی که قصد تغییر برند خودتون رو دارین، احتمال افت، خیلی بیشتره و حتما باید بعد از انتقال سایت، کارای و تبلیغات انجام بدین.

۴-محتوای تک تک صفحات مبدأ و مقصد، باید برابر باشه یا مقصد، دقیقتر و قوی تر باشه.

گوگل براساس ساختار سایت شما، لینکای داخلی، محتوای صفحه، فاکتورای ON Page و بقیه فاکتورا، صفحات سایت شما رو با کلمات و عبارت جور واجور رتبه بندی کرده.اگه دامنه جدید شما که قصد انتقال به اونو دارین، به صورت کلی از نظر قالب و on page seo و محتوا و … متفاوت با سایت اول هست، انتظار افت و یا رشد رو داشته باشین.تک تک کلمات به کار رفته در دامنه قبلی و تک تک فاکتورای موجود در دامنه قبلی شما، از نظر محتوا و on page و تجربه کاربری و … ، در رتبه بندی شما موثر بوده.پس واسه جلوگیری از افت، اگه ساختار و محتوا و On Page SEO دامنه جدید شما قراره فرق داشته باشه، تا جای ممکن تلاش کنین، یا عین قبلی باشه یا خیلی بهتر و کامل تر از قبلی باشه.در این حالت، درک ربات از صفحات دامنه قبلی شما، که الان با ۳۰۱ ریدایرکت به صفحات دامنه جدید شما میرسه، خیلی فرقی نکرده و رباتا و الگوریتم موتورای جستجو و گوگل، همون درک رو نسبت به سایت شما دارن.همین صحبت درباره دامنه، درباره خود صفحات هم صدق می کنه.

۵-تغییر ساختار URL ها همزمان با تغییر دامنه خطرناک هست!

اگه قصد اینجور کاری دارین، همون بهتر که دامنتون رو تغییر ندید.انجام این کار خیلی دقت میخواد و از دست دادن بخشی از رتبه، طبیعیه و کاریش هم نمیشه کرد مگه اینکه تموم ادرسا به ادرسای جدید خودشون با حفظ سه مورد بالا، منتقل بشن که حالا در ادامه، راههایی که توی این شرایط، مانع از افت رتبه میشن رو بهش می پردازیم.

۶-حساسیت به حروف کوچیک و بزرگ URL ها، در سرورای لینوکسی.

سرورای لینوکس و Apache به صورت پیشفرض، کوچیک و بزرگ بودن حروف انگلیسی URL ها حساس هستن مگه اینکه عوض شه این تنظیم پیش فرض.هنگام ریدایرکت، این نکته رو یادتون نره.اما سرورای ویندوزی به صورت پیشفرض، به URL ها، Case Sensitive نیستن.

۷-URL های فارسی، کد Unicode متناظری دارن که  باید مطئمن باشین سرور شما، هر دو رو ریدایرکت کنه.

۸-دامنه قبلی شما و تک تک صفحاتش که ریدایرکت شده، باید دست کم به مدت ۶ ماه، ریدایرکتش باقی بمونه.

و به همین مقدار هم باید در تنظیمات وب مستر تولز گوگل(Google Search Consol) عملیات انتقال دامنه، تنظیماتش به هم نریزه.اگه تنظیمات گوگل وب مستر تولز از کار بیفته و تحت هر شرایطی، اعمال نشه، شدیدا واسه شما مضر هست و دیگه تغییر دامنه بدون افت و کلا به درستی، اتفاق نمی افته.پیشنهاد من اینه که به شکل نا تموم یا دست کم ۴ سال نگه دارین.چون مواردی دیدیم که بعد از چند سال، با از بین رفتن اون تنظیم در سرچ کنسول، سایت افت کرده و با تنظیم دوباره، به رتبه قبل برگشته.

۹-شما باید دسترسی کامل به هاست دامنه قبلی و جدید داشته باشین.

به صورت کلی به هر شکل ممکن، باید هر دو دامنه قدیمی و جدید در گوگل وب مستر تولز ثبت شده باشن و در آینده هم ثبت شده باقی بمونن و قابل ثبت دوباره باشن.یعنی هر وقتی که اراده کنین باید قابل Verify کردن در گوگل وب مستر تولز(سرچ کنسول) باشن.

۱۰-ریدایرکتاتون نباید زنجیره ای باشه.

یعنی اگه قبلا دامنه x رو به y منتقل کرده بودین، و الان می خواید y رو به z منتقل کنین، باید دامنه x رو از ریدایرکت و انتقال به y خارج کنین و به z منتقلش کنین.یعنی همه دامنه های قبلی، به دامنه جدید پایانی باید ریدایرکت بشن.در وب مستر تولز هم همینطوری باید تنظیمات انجام بشه.اگه هم بعضی از صفحات داخلیتون و لندینگ پیج هاتون رو قبلا ادرسش رو تغییر داده بودین و در نتیجه ریدایرکت زنجیره ای ایجاد شده، جای نگرانی نیس.اگه زیاد نیستن، ادرس قدیمی اولی رو به اخرین ادرس و نشانی قدیمی دومی رو(که قدیمی اول روش دیدایرکت شده بود) بازم به آخرین نشانی ریدایرکت کنین.اگه تعدادشون زیاده و براتون ممکن نیس، و این زنجیره در حد همین دو سه سطح هست(اولی به دومی و دومی به سومی) می تونین بی خیال این موضوع بشین.

۱۱-Cache شدن ریدایرکت در مروگر.

بعد از ریدایرکت، خیلی سریع صفحات دامنه قبلی شما در مرورگر شما Cache میشه و اگه ریدایرکتتون مسیرش عوض شه یا از کار بیفته، به خاطر Cache شدن صفحات در مرورگر شما، دیگه تغییر ایجاد شده رو متوجه نمیشین و فکر می کنین هنوز ریدایرکت داره انجام میشه در حالی که ریدایرکت واقعا ورداشته شده.همیشه بعد از اعمال تغییرات در ریدایرکت هاتون از مرورگرای دیگه تست کنین و مرتب بعد از تغییر تنظیمات ریدایرکت، Cache مرورگرتون رو پاک کنین و ریدایرکت رو از سایتای مثل چک کنین.

۱۲-زمان تاثیرگذاری ریدایرکت و عملیات انتقال سایت در یافته های جستجوی گوگل

ریدایرکت ۳۰۱، هم موتور جستجو و هم کاربر رو به صفحه جدیدی منتقل می کنه.یه وقتی که زمان میبره موتورای جستجو، ریدایرکت رو ترتیب اثر بدن، بین یه روز تا ۲ هفته و یه مدت که موتور جستجو زمان میبره تا دامنه رو در یافته های، تغییر بده، بین یه هفته تا دو سه ماه متغیر هست.البته به شرطی که اصولی و طبق آموزشی که در پیش رو دارین جلو برید.

۱۳-شما نمی تونین وبلاگای ایجاد شده توسط سرویسای وبلاگ دهی رو ریدایرکت کنین.

چون وبلاگا به شما اجازه نمیدن ریدایرکت ۳۰۱ به سایت یا صفحه دیگه ای انجام بدین(با فرض اینکه می تونین وبلاگا رو در وب مستر تولز گوگل، ثبت کنین).اگه وبلاگ دارین و رتبه گرفته و الان قصد انتقالش به یه دامنه رو دارین،بدیش اینه باید امیدتون رو نا امید کنم!دیر به فکر زدن یه سایت اختصاصی با هاست اختصاصی افتادید.

۱۴-ریدایرکت شما باید روی آخرین نسخه سایت شما باشه.

یعنی اگه نسخه بدون دبلیو با دبیلو و با https و بدون https واسه دامنه قدیمی دارین و دامنه جدید هم، قراره روی نسخه با دبلیو و https بالا باشه، شما تموم حالتای دامنه قدیم رو مستقیما به حالت اصلی دامنه جدید ریدایرکت ۳۰۱ کنین.یعنی همه حالتای زیر:

 • http://old.com
 • https://old.com
 • http://www.old.com
 • https://www.old.com

ریدایرکت ۳۰۱ بشن به:

https://www.new.com

اینکه دامنه جدید، با یا بی دبیلو باشه سلیقه شماس.ولی حتما باید یکی رو اون یکی ریدایرکت باشه.پست رو بخونین.

۱۵-دامنه جدید یا قدیم رو پارک نکنین!

شما باید واسه هر دو دامنه مبدا و مقصد، هاست جداگونه داشته باشین.نه اینکه یه دامنه رو توی همون هاست دامنه دیگه، پارک کنین.در این صورت هم موقع Verify کردن و هم موقع ریدایرکت، به مشکلات زیادی بر می خورید و بعدا هم دردسرایی دارین.خسیس بازی در نیارین و یه هاست دو دامنه ای یا یه هاست ارزون جدید تک دامنه ای بخرین که توش، تنظیمات ریدایرکت رو اعمال کنین.ارزشش رو داره شک نکنین!

 

آموزش انتقال از دامنه ای به دامنه دیگه با همون ساختار URL واسه لینکای داخلی

در وردپرس یا سایتای تحت PHP (دامنه مبدأ، قدیمی) :

به فایل htaccess برید و فایل ر و ویرایش کنین:

اموزش تغییر دامنه و 301 ریدایرکت در سرچ کنسول - چهار

فایل .htaccess داخل پوشه اصلی دامنه مبدأ در هاست رو به شکل زیر تغییر بدین:

توجه کنین که توی این مثال، ما، دامنه مقصد رو با www و با https در نظر گرفتیم.

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.ir$ [OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.ir$ [NC]

RewriteRule ^(.*)$ https://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]

 

در سایتای تحت سرور ویندوزی(IIS) و پلتفرم .Net  (دامنه مبدأ، قدیمی) :

در فایل Global.ascx پروژه ASP.Net Web Application شرط زیر رو قرار بدین:

توجه کنین که توی این مثال، ما، دامنه مقصد رو بدون www و بدون https در نظر گرفتیم.

void Application_BeginRequest(object sender, EventArgs e)
{
string host = Request.Url.Host;
if (host .Contains("olddomain.com"))
{
string NewURL=Request.Url.OriginalString.Replace("olddomain.com", "newdomain.com").replace("www.","");
Response.RedirectPermanent(NewURL);
}
}

و یا اینکه از راه فایل Web.config به شکل زیر دست به کار شین:

<configuration>
<system.webServer>
<rewrite>
<rules>
<rule name="Redirect *olddomain.com to www.newdomain.com" StopProcessing="true">
<match Url=".*" />
<conditions>
<add Input="{HTTP_HOST}" Pattern="^olddomain.com$" />
</conditions>
<action Type="Redirect" Url="http://www.newdomain.com/{R:0}" RedirectType="Permanent" />
</rule>
</rules>
</rewrite>
</system.webServer>
</configuration>

 

آموزش انتقال در حالتی که نشانی صفحات دامنه جدید، با صفحات دامنه قبلی متفاوت هستن

در این حالت، نمی تونین افت رتبه نداشته باشین و باید به صورت گروهی و دستی، به صفحات دامنه جدید ریدایرکت رو انجام بدین(۳۰۱ ریدایرکت).با پیروی از این آموزش، می تونین تا جای ممکن، کمتر دچار افت رتبه بشین و کمتر کار دستی انجام بدین.

اگه ادرس گروهی از صفحات داخلی سایت قدیمیتون به این شکله:

oldsite.com/cat/redirect-site

و نشانی گروهی از صفحات داخلی سایت جدیدتون به این شکله:

oldsite.com/list/redirect

در این صورت باید شرط بذارید.این در حالتیه که ساختار قدیم و جدیدتون، اصول و قانون داره.مثلا توی سایت قدیمی، دسته ها با cat مشخص شدن و پستا با post و در نشانی جدید، دسته ها با list مشخص شدن و پستا با p .در این صورت خیلی راحت بدون افت می تونین سایتتون رو منتقل کنین.به این شکل که شرط بذارید که آدرسای سایت قدیم که با cat شروع شدن ریدایرکت بشن به همون ادرس روی دامنه جدید فرقش اینه که به جای cat ، کلمه list باشه.مثل زیر:

 

 

اما اگه ادامه ادرس هم فرق داره ، یعنی مثلا ادرس قدیمی، کامل انگلیسی هست و ادرس جدید فارسی هست، یا اینکه کلمه ای از نشانی اون صفحه داخلی خاص که واسه گروه خاصی یا پست و صفحه خاصی هست، متفاوت هست با همون صفحه توی سایت جدید، در این صورت، باید دونه دونه ریدایرکت رو به صورت دستی انجام بدین.هرچقدر این دونه دونه آدرسا، هدر بره و ریدایرکت نکنین، انتقال رتبه کل دامنه هم کمتر انجام میشه.واسه همون صفحه خاص هم که ریدایرکت نشده، اصلا انجام نمیشه!

 

آموزش انتقال سایت در حالتی که جدا از نشانی صفحات، محتوای صفحات دامنه جدید متفاوت از دامنه قبلی هست.

اگه محتوای صفحات سایت جدید، غنی تر، بیشتر، کامل تر هست و البته دقیق تر و در رابطه تر با موضوع صفحه، اکیه و جای نگرانی نیس.وگرنه، احتمال از بین رفتن رتبتون هست.چون درسته که نشانی مبدا مثل ریدایرکت شده روی مقصد.اما دیگه صفحه و محتوا، همون محتوا نیس.پس اگه نشانی، تغییر هم نکرده بود، گوگل شک نداشته باشین باید واسه رتبه دهی دوباره اون صفحه، اقدام کنه.نمیشه که هر ادرسی رو که دلمون خواست رو هر ادرس دیگه ای ریدایرکت کنیم و توقع داشته باشیم اعتبارشم منتقل شه.باید مربوط باشه و محتواش و دقت و تمرکز موضوعی محتواش، مثل قبلی یا بهتر باشه.

حتما رو ببینین.خیلی مهمه.

آموزش تغییر دامنه در حالتی که کلا موضوع قبلی متفاوت با موضوع دامنه جدید هست

یعنی تک تک صفحات داخلی و صفحه اول، ربطی به محتوای سایت جدید نداره.دقت کنین تک تک صفحات.نه موضوع سایت به صورت کلی.در این حالت ریدایرکت و تغییر دامنه اشتباه هست.همینجا باید دست نگه دارین.ریدایرکت نکنین!اگه چند صفحه خاص دارین از دامنه قبلی، فقط همون چند صفحه خاص رو ریدایرکت کنین روی ادرس متناظرش روی دامنه جدید.و هیچ کاری هم در سرچ کنسول نکنین.

 

 

آموزش تغییر دامنه واسه چندمین بار به خصوص واسه سایتایی که مرتب، آدرسشون تغییر میکنه

در این حالت، همه مراحل رو طبق این آموزش انجام بدین، فقط فرقش اینه که آدرسای قدیمی تر رو به آخرین نشانی منتقل کنین و تنظیماتشو اعمال کنین.یعنی نشانی اول شما A بوده.نشانی دوم شما B و نشانی سوم شما C و نشانی چهارم و آخری شما D و یه وقتی A روی B ریدایرکت شده بوده و B هم روی C.در این حالت، جوری دست به کار شین که انگار قراره A رو به D منتقل کنین.همینطور B رو به D و C رو به D .یعنی همه آدرسای قدیمی، به اخرین ادرس یعنی D، منتقل بشن.

 

 

آموزش ریدایرکت از http به https

این حالت دقیقا مثل حالت اول هست.یعنی .فقط به جای newdomain بدون https ،  به شکل newdomain با https قرار می گیره.در این حالت نیاز به اعمال تنظیمات در سرچ کنسول(آموزش پایین) نیس.

 

آموزش اعمال تنظیمات در Google Search Console یا وب مستر تولز

فرقی نمیکنه که تغییر ادرساتون در کدوم یکی از حالتای بالاست.تنظیم سرچ کنسول به این شکل هست:

در سرچ کنسول برابر تصویر، وارد قسمت Change Of Address بشین.بعد در قدم اول، سایت مقصد رو انتخاب کنین.اگه قبلا سایت مقصد رو در گوگل سرچ کنسول، ثبت نکردید، ثبت کنین.

اموزش تغییر دامنه و 301 ریدایرکت در سرچ کنسول - یه

در مرحله دوم، کلید Check رو واسه بررسی ریدایرکت بزنین.صفحه اول و صفحات داخلیتون باید به صفحه اول دامنه جدید، ۳۰۱ ریدایرکت شده باشه.گوگل فقط صفحه اول رو چک میکنه.این نباید باعث بشه تصور کنین ریدایرکتتون درسته.شما باید تک تک صفحاتتون رو ریدایرکت ۳۰۱ کنین.چون صفحه اول، فقط یه صفحه از سایت شماس.اعتبار سایت شما از کل صفحات دامنه شما به دست اومده.پس اگه صفحات داخلیتون، ریدایرکت نشه، همه رتبه هاتون از بین میره.حتما از سایت    httpstatus.io یا سایتای مشابه، کمک بگیرین و از راه اینا ریدایرکتتون رو بررسی کنین.نکته ای که درباره Cache مرورگر در بالا گفتم هم یادتون نره.

اموزش تغییر دامنه و 301 ریدایرکت در سرچ کنسول - دو

در مرحله سوم باید مطمئن بشین که سایت قدیمی و جدید، هنوز Verify هستن.چون ممکنه شما سایتی رو موقع ثبت، Verify کنین ولی بعدا اون تنظیمات Verify به هر دلیلی از بین رفته باشه.گوگل باید مطمئن باشه که شما دسترسی به هر دو سایت دارین و سایت یه بدبخت دیگه ای رو نباید بتونید واسه توی سرچ کنسول، تنظیمات ریدایرکت رو اعمال کنین.

اموزش تغییر دامنه و 301 ریدایرکت در سرچ کنسول - سه

بعضی وقتا توی این مرحله مشکلی پیش میاد.اونم اینه که دامنه مبدا از حالت Verify خارج میشه.چون ریدایرکت شده.توی این مرحله، گوگل هم Verify بودن مبدا رو چک میکنه هم مقصد رو.اگه به این مشکل بر خوردید، باید از راه ذخیره فایل html از هاست واسه مبدا و مقصد دست به کار شین.و جوری در شرطا مشخص کنین، که اگه اینجور فایل html خواست لود بشه، ریدایرکت نشه.

اگه دامنه مبدا از راه متاتگ، Verify شده باشه، این مشکل ایجاد میشه و قابل تعریف هم نیس.چون قبل اینکه گوگل بخواد متاتگ دامنه مبدا رو بخونه، ریدایرکت میشه رو نشانی جدید و مشکل بوجو میاد.

واسه تعریف استثنا واسه Requestایی که به اون فایل HTML از کد زیر استفاده کنین.پیشنهاد میکنم همه فایلای html رو استثنا نکنین از ریدایرکت.چون بعضی از سایتا ایندکس هاشون html هست.فقط دقیقا همون فایل رو از ریدایرکت استثنا کنین:

RewriteEngine on

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/htmlfilename.html

RewriteRule ^(.*)$ http://www.newexample.com/$1 [R=301,L]

وقتی هر سه مرحله بالا درست بود، در مرحله چهارم، فقط تأیید پایانی لازمه و Submit کردن.

 

دوستان، آموزش تموم شد.من تلاش کردم هیچ موردی رو جا نذارم.اگه همه موارد این آموزش رو رعایت کردین و باز افت داشتین، دیگه به تغییر الگوریتم گوگل ربط داره که شاید به صورت اتفاقی همزمان با تغییر دامنه شما اتفاق افتاده و باعث شده که شما تصور کنین که بخاطر تغییر نشانی سایت و ریدایرکتتون، این افت رتبه، اتفاق افتاده.ما توی آموزش لینک بیلدینگ و Off-Page SEO انقدر وسیع و عمیق، تحلیل رو هم در کنار تکنیکا، آموزش دادیم که کمتر دچار این نتیجه گیریای اشتباه بشین.

 

هر سوالی داشتین کامنت بذارید.هم اینکه آموزشا رو می تونین از راه ، و ، دنبال کنین.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *