مزایا و معایب استفاده از فروشگاه اینترنتی

نوع جدیدی از خرید ها، به خرید از فروشگاه های اینترنتی اختصاص دارد. افرادی که در سایت های خود تجارت الکترونیکی راه اندازی نموده اند باید شرایط مناسب و امن را برای کاربران فراهم کنند تا به بهترین نحو ممکن بتوانند خرید انجام داده و در مورد کالاهای فیزیکی، مشتری در اسرع وقت خرید را درب منزل تحویل گیرد. اما این روش خرید، مزایا و معایبی دارد که در ادامه بیان خواهیم نمود تا در مورد خرید بهتر تصمیم بگیرید.

مزایای خرید از فروشگاه اینترنتی

۱-    زمانی که شما محصولات خود را در سایت معرفی می کنید، باعث شده اید که نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور محصول شما دیده شود و در نتیجه شانس فروش و گسترش فعالیت ها در سایت بیشتر می شود.

۲-    در فروشگاه اینترنتی، شما هر زمان از روز می توانید وارد شوید و محصولات را بارگذاری کنید همچنین مشتری در لحظه می تواند وارد سایت شده و خرید انجام دهد لذا محدودیت زمانی ندارد.

۳-    در این فروشگاه ها همه محصولات در صفحات اینترنتی کنار هم هستند در نتیجه سریع تر می توانید همه محصولات را با هم مقایسه کنید.

۴-    در فروشگاه های سنتی اگر بخواهید انواع برندها را با هم مقایسه کنید باید وقت و انرژی زیادی بگذارید و همچنین شاید شرکت های برند، از هم فاصله زیادی داشته باشند لذا این کار خیلی سخت است ولی در فروشگاه های اینترنتی شما بدون صرف انرژی و بدون خستگی می توانید سایت های برندهای مختلف را مشاهده نموده و محصولات را با هم مقایسه کنید.

۵-    در فروشگاه اینترنتی ترافیک جمعیت وجود ندارد.

معایب خرید از فروشگاه اینترنتی

۱-    در مورد پوشاک چون شما امکان پرو کردن لباس را ندارید ممکن است پس از خرید و تحویل گرفتن آن، پشیمان شوید.

۲-    نمی توانید کالا را از نزدیک بررسی کنید لذا ممکن است محصول دقیقا با عکس آن تطابق نداشته باشد

۳-    از زمان خرید محصول تا زمان استفاده از آن چند روز زمان فاصله است و این مورد برای بسیاری از مشتریان عدم رضایت را به دنبال دارد.

۴-    ممکن است سایتی که شما از آن خرید انجام می دهید، معتبر نباشد در نتیجه یا جنس بی کیفیت به شما تحویل می دهد، یا قیمت را بیشتر از سایت فروشگاه ها بیان می کند و یا حتی ممکن است کلاهبرداری انجام داده و پس از خرید شما کالایی تحویل ندهد و همین امر سبب می شود که کاربران به سراغ هر فروشگاه اینترنتی نروند.

مزایا و معایب استفاده از فروشگاه اینترنتی
  •  

    مزایا و معایب استفاده از فروشگاه اینترنتی

۵

 

خلاصه

مزایا و معایب استفاده از فروشگاه اینترنتی !!! این روش خرید، مزایا و معایبی دارد که در ادامه بیان خواهیم نمود تا در مورد خرید بهتر تصمیم بگیرید

اشتراک گذاری در: فیسبوک توئیتر گوگل + لینکدین پینترست