پست مهمان و اهداف استفاده از آن

رقابت سایتا در واقع بر سر جذب کاربر بیشتره. سایتی که بتونه تعداد کاربر بیشتری رو جذب کنه طوریکه کاربر خیلی سریع سایت رو ترک نکنه بلکه واسه بررسی سایت وقت بزاره، شانس بیشتری واسه قرار گرفتن در صفح اول گوگل رو داره. واسه تحقق پیدا کردن این هدف، روشای مختلفی به وسیله سئوکارها به کار میره که همه اونا باید طبق اصول قانون گوگل باشه.و یکی از راه ها، به کار گیری پست مهمون است.

منظور از پست مهمون چیه

بعضی از سایتا، مقاله رو نوشته و از سایتای دیگه درخواست می کنن که این مقاله رو جهت تبلیغ، در سایت خود بذارن و به خاطر همین به ان پست مهمون می گن. با این کار وقتی که کاربری وارد اون سایت می شه، با خوندن مقاله شما، تشویق می شه که به سایت شمام سری بزنه پس محتوای مثل این پستا اهمیت زیادی داره. پس در نوشتن پست مهمون به نکاتی به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین:
۱- مقاله شما حتما باید موضوعی جذاب و خاص داشته باشه طوریکه ذهن خواننده رو حسابی به خود مشغول کنه و ناخواسته به این فکر بیفته که مقالات دیگه سایت شمام باید خواندنی باشه پس به سمت سایت شما کشیده می شه.
۲- نوشتن متن هم باید جذاب و روان باشه تا خواننده هر چی جلوتر میره، علاقه بیشتری به خوندن پیدا کنه این کار باعث می شه که حدس بزنه سیار مقالات سایت شمام به همین گونه س.
۳- در پست مهمون حتما از انکر تکست استفاده کنین تا وقتی که کاربر در حال خوندن مقاله شما هستش، با کلیک روی انکر تکستا به سمت سایت شما هدایت شه.
۴- در انتخاب انکر تکست پست مهمون دقت کنین چون در دیده شدن پست شما در سایتا دیگه مهمه تلاش کنین از کلمات کلیدی و هم معنیای انا استفاده کنین.
۵- در انتهای پست مهمون باید نام نویسنده و لینک سایت دید شه تا معرفی شما به درستی انجام گیرد.

اهداف به کار گیری پست مهمون

اما این که پست مهمون چه مزیتایی داره و چه تاثیری بر سایت شما میذاره در لیست اهداف پست مهمون قرار میگیره:
۱- مهمترین و اولین هدف و مزیت پست مهمون، پیدا کردن کاربران جدید واسه سایت شما هستش.
۲- رابطه شما رو با سایتای دیگه زیاد می کنه و در نتیجه شما در بخش کاری خود با رقبا و هم صنفان خود تعامل بیشتری برقرار می کنین که شاید در پیشرفت کاری شما اثر داشته باشه.
۳- این کار باعث افزایش بازدید شما می شه و اگه به درستی انجام گیرد و پست مهمون و مقالات سایت کیفیت بالایی داشته باشن، امکان برندسازی سایت شما زیاد می شه.

حتما بخونین :

  • به چه دلیل بعضی از صفحات نه ضرر دارن نه سود
  • از سوالات در عنوان مطالب استفاده می کنین؟ این مطلب رو از دست ندین
  • تا حالا از سئو نتیجه نگرفتید؟ فوت وفنای بازبینی سئو رو بخونین
  • اندازه گیری دقیق یافته ها در سئو
  • پاکسازی کد منبع درهم و برهم