کاهش بینایی در تاریکی و توانایی ذهن برای دیدن

ذهن آدم می تونه در تاریکی هم ببینه

دست کم پنجاه درصد از مردم می تونن دست خود رو، حتی در تاریکی مطلق هم ببینن. این موضوع در تحقیقی جدید، با ردگیری کامپیوتری چشم، کشف شده. محققان اعلام کردن که حتی در نبود هرگونه نوری، ذهن بازم حرکات بدن رو دنبال می کنه. یافتهاشون نشون میده که پنجاه درصد از مردم، بدون اینکه متوجه باشن، می تونن در تاریکی کامل هم ببینن.

به گزارش آلامتو ؛ دوجه تادین، پروفسور مغز و علوم شناختی در دانشگاه روچستر، این تحقیقات رو رهبری کرده. ایشون این جوری اعلام می کنه “دیدن در تاریکی کامل؟ طبق درکِ فعلی ما از بینایی طبیعی آدم، عملی نیس.

اما این تحقیق نشون میده که حرکات ما خود پیامایی حسی رو انتقال میدن که واقعا می تونه، در نبود هرگونه ورودی چشمی، باعث ایجاد درکی چشمی تو ذهن شه.

از راه پنج آزمایش جداگونه که ۱۲۹ فرد رو شامل می شد، محققان پیدا کردن که این توانایی عجیب که می تونیم در تاریکی دست خود رو ببینیم نشون میده که مغز ما اطلاعات دریافت شده از حسای جور واجور رو ترکیب می کنه تا درک ما رو بسازه.

این محققان نتیجه گرفتن که شاید بیشتر افراد توانایی دیدن حرکات خود در تاریکی رو فرا گرفتن. به گفتۀ اونا، “ما اونقدر در برابر دیدن دستای خود هستیم که مغزمون یاد میگیره تصویری از حرکات انتظار رفته رو بسازه، حتی اگه که هیچ ورودی چشمی حقیقی هم نداشته باشه. تحقیق نامبرده در مجلۀ علم روانشناسی چاپ شده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *