کاهش دوران خدمت سربازی برای متأهلین

خبرگزاری فارس: مدیر کل دفتر ازدواج وزارت ورزش و چوانان گفت: وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد کاهش دوران خدمت سربازی متاهلین رو به خاطر تشویق ازدواج در جوانان به دولت مطرح کرده.

 

مسعود امینی گفت: قانون آسون کردن ازدواج جوانان در آذر ماه سال ۸۴ در مجلس هفتم تصویب شد. پس از ابلاغ، دولت اجرای قانون رو به سازمان ملی جوانان به عنوان متولی امور جوانان کشور که ریاست اونو معاون رئیس جمهور برعهده داشت واگذار کرد، قانونی که واسه اجرایش به تدوین آیین نامه اجرایی از راه دولت نیاز بود.

: پیگیریای کمیسیون فرهنگی مجلس در سال ۸۹ حکایت از تدوین پیش نویس آیین نامه از راه سازمان ملی جوانان داشت که متأسفانه آیین نامه نامبرده از سطح پیش نویس بالاتر نرفت و به سرانجامی نرسید.

مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خونواده وزارت ورزش و چوانان توضیح داد: مسکن جوانان متأهل، اجاره تالارهای عروسی، پرداخت کمک هزینه تا ۲ سال، برگزاری دوره های آموزش مهارتای زندگی به جوانان و زن و شوهر، واگذاری خوابگاهای متأهلی، ارائه تسهیلات به سربازان متأهل و چیزای دیگه ای به جز اینا راهکارهایی ارائه شده بود و دستگاه های جور واجور ازجمله وزارت مسکن و شهرسازی، علوم، اقتصاد، دفاع، کشور، صدا و سیما موظف به همکاری واسه اجرای این قانون بودن.امینی با اشاره به ضرورت تدوین این قانون گفت: از زمان تشکیل وزارت ورزش و جوانان قوانین گذشته رو بررسی کرده و برنامه های دراز مدت، میان مدت و کوتاه یه مدت رو مورد توجه قرار دادیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *