کاهش ۱۰ درصدی قیمت کالاهای کامپیوتری

price

رئیس اتحادیه صنف رایانه از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی جنسای کامپیوتری طی یه هفته جاری خبر داد و گفت: توافقات ژنو و به دنبال اون کم شدن اندازه دلار، باعث کاهش قیمت بعضی شکل های جور واجور کامپیوتری از اوایل هفته جاری تا الان شده اما با این حال هنوزم بازار دیجیتال بی رونقه.

سیدمهدی میرمهدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تاثیر توافق هسته ای ایران در سوم آذرماه جاری بر بازار جنسای کامپیوتری گفت: از اوایل هفته جاری تا الان تماشاگر کاهش قیمت ۵، ۱۰ و ۱۵ درصدی در جنسای کامپیوتری براساس مدلهای اون بوده ایم و این درحالیه که با وجود شوک وارد شده به این بازار، بازم بازار کامپیوتر رکود داره.

ایشون با بیان اینکه بازار کامپیوتر با کمبود مشتری روبه روه، ادامه داد: کاهش قیمت شکل های جور واجور کامپیوتری و نبود مشتری، بازار بی رونقی رو رقم زده.

میرمهدی با اشاره به جو روانی حاکم بر بازار دیجیتال که بیشتر جنسای اون وارداتیه، اضافه کرد: قیمتها بازم رو به کاهش و در نوسانه که ثبات اندازه ارز می تونه به ثبات اندازه در این بازار برسه.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه توافق هسته ای ایران رو ایجاد کننده حرکت رو به جلو در این صنف بیان کرد و گفت: با امید به اینکه با ثبات اندازه ارز و ثبات وضعیت فعلی، تا ۳ ماه آینده و قبل از پایان سال بازار دیجیتال رونق مورد توجه رو به دست بیاره.

ایشون حذف تحریما رو در بخش جنسای دیجیتال بی تاثیر دونست و تاکید کرد: در بخش جنسای دیجیتال تحریم رو احساس نکردیم و همه واردکنندگان قانونی، با دورزدن تحریما و حتی با وجود مشکل در نقل و انتقال پول، جنسای کامپیوتری و دیجیتال رو به روز وارد کشور می کردن و از این رو برداشتن تحریما تاثیر خاصی در این بازار نخواد داشت و این بازار فقط با تغییر اندازه ارز، تغییر می کنه.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *