کاهش قیمت سکه و طلا در نخستین روز کاری سال ۹۱

انس جهانی طلا در موندگاری روند کاهشی خود طی هفته های گذشته امروز هم تا ۱۶۳۹ دلار سقوط کرد و در عین حال تونست با گذشت ساعاتی از روز با ۶ دلار افزایش کمی افت خود رو جبران و تا این لحظه به ۱۶۴۵،۵ دلار زیاد شه.

براساس این گزارش انس جهانی طلا در آخرین روز سال ۹۰ یعنی ۲۹ اسفند ماه عدد ۱۶۷۰ دلار  رسیده بود و قیمت سکه تموم بهار آزادی که سال قبل رکوردهای سرسام بیاری رو شکست به ۷۷۰ هزار تومن، نیم سکه به ۳۷۸ هزار تومن و ربع سکه به ۲۰۲ هزار تومن رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس با کم شدن حدود ۲۵ دلاری قیمت انس پیش بینی می شه، بازارهای سکه و طلای کشور پنجم فروردین ماه و اولین روز کاری خود رو با کم شدن قیمتا شروع کنن.

 خبرگزای رویترز هم در مورد دلایل کاهش قیمت جهانی طلا امروز گزارش داد: این کاهش شدید در حالی اتفاق افتاده که خیلی از سرمایه داران نسبت به افزایش این شاخصا در روز جاری بسیار خوش بین بودن، اما این خوش بینی طولی نکشید که با اعلام شاخص تولیدات صنعتی در اروپا و چین تبدیل به ناامیدی و نا امیدی گشت.

اونس جهانی طلا با کم شدن این دو شاخص و با افزایش اندازه ترس و دودلی در میان سرمایه داران نسبت به بازارهای جهانی با بیشتر از ۲۰ دلار کاهش رو به رو شد و به ۱۶۳۹ دلار در هر اونس رسید.

طبق باور کارشناسان این بیشترین اندازه کاهش قیمت اونس جهانی طلا تو یه روز پس از کاهش ۱۰۰ دلاری این فلز مهم در دو هفته گدشته هستش.

 

منبع:farsnews.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *